Ana Sayfa / internet / Windows 10’da Sağ Tık Menüsüne “Iyelik Al” Seçeneği Ekleme

Windows 10’da Sağ Tık Menüsüne “Iyelik Al” Seçeneği Ekleme

Windows 10’lu bilgisayarda herhangi bir dosyaya sağ tıkladığınız vakit oluşturulan menüye “Iyelik al” seçeneği eklemek için aşağıdaki adımları uygulayınız.

İlk olarak arama kutusuna regedit yazıp Enter’a basın.

Oluşturulan pencerenin sol tarafındaki menüde HKEY_CLASSES_ROOT seçeneğine tıklayın, oluşturulan seçeneklerden * seçeneğine tıklayın ve oluşturulan seçeneklerden shell seçeneğine tıklayın.

Şimdi shell seçeneğine sağ tıklayıp oluşturulan menüden Yeni’ye gelin ve açılacak menüden de Anahtar’ı seçin.

Şimdi ise oluşturulan yeni anahtarın adını runas yapın. Ekranın sağındaki Varsayılan seçeneğe çift tıklayın ve oluşturulan penceredeki Kıymet verisi kısmına Iyelik al yazıp Tamam’a tıklayın.

Şimdi pencerenin sağ tarafında boş bir yere sağ tıklayıp oluşturulan menüden Yeni’yi ve açılacak menüden Mısra kıymeti’ni seçin. Oluşturulan yeni mısra değerinin adını NoWorkingDirectory yapın.

Şimdi ise runas değerinin altında yeni bir anahtar oluşturun ve adını command yapın.

Şimdi sağ taraftaki varsayılan seçeneğine çift tıklayın ve oluşturulan pencerenin Kıymet verisine  cmd.exe /c takeown /f "%1" && icacls "%1" /grant administrators:F yazıp Tamam’a tıklayın.

Son olarak bu değerin altında boş bir yere sağ tıklayın, oluşturulan menüden Yeni‘ye ve açılacak menüden de Mısra kıymeti’ne tıklayın. Bu yeni değerin adını IsolatedCommand yapın. Bu değere çift tıklayın ve oluşturulan pencerenin Kıymet verisi kısmına cmd.exe /c takeown /f "%1" && icacls "%1" /grant administrators:F yazıp Tamam'a tıklayın.

Hepsi bu kadardı. Artık herhangi bir dosyaya sağ tıkladığınız vakit Sahipliği al seçeneği görünecek.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

WordPress blog sitesi için soru-cevap eklentisi

Question and Answer Sites

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno