Ana Sayfa / Fıkralar / Windows 7 HDD Görmüyor Hatası ve Sorunun Çözümü İçin Yardım

Windows 7 HDD Görmüyor Hatası ve Sorunun Çözümü İçin Yardım

Windows 7 HDD Görmüyor Hatası ve Sorunun Çözümü İçin Yardım, Win7 harddisk görmüyor problemi, windows 7 hddyi niçin görmez, niçin görmüyor, görmesi için ne yapmalıyım:

Asus F81Se model laptopuma Windows 7 kurmaya çalışıyorum yalnız bir türlü harddiski görmüyor. Asusun sitesinde raid driverı yok. Bios ayarlarında da satayla ilgili herhangi bir seçenekte yok.  Destek olursanız sevinirm.

Kurulum esnasında partionların görünmesi ihtiyaç duyulan yerde aşağıdaki hatayı alıyorum.

“A required CD/DVD drive device driver is missing. If you have a driver floppy disk, CD,DVD or USB flash drive, please insert it now. Note: İf the windows installation is in the CD/DVD drive, you can safely remove it for this step ”

DVD nin sürücüsü olamayacağı düşüncesi ile sata yı görmüyo yorumunu yapmıştım sanırım yanlış yorumlamışım. Bu problemi iyi mi düzeltebilirim.

Bu hata mesajı bizlere herşeyi özetliyor.

Bu hata mesajı 3 nedenden dolayı karşınıza gelmektedir.

1. CD / DVD sürücününün Jumper ayarının Slave olarak ayarlanmasında (Masa üstü PC’lerde CD / DVD ‘nin arka yüzünde yer edinen Jumper dan Master ayarına getiriniz)

2. Bios ayarının yanlış yapılandırılmış olmasından meydana gelmektedir. First Device (Başlangıç Sürücüsü) ayarını CD / DVD olarak yapılandırınız.

3. İndirdiğiniz ISO kalıbının bir indirme programı yardımı ile inmesinden meydana gelmektedir. Microsoft tarafında kullanılan download programı ile indirirseniz MD5 kontrolü de yapmış olduğu için indirilen ISO dosyanızın sorunsuz olduğundan güvenli olabilirsiniz.

Siz bir notebook kullandığınız için 2 ve 3 seçeneklerdeki çözümler işinizi görecektir. Ilk olarak bios’tan first device ayarını CD / DVD yaparak deneyiniz. Hemen sonra 3. seçeneği deneyin.

 Windows 7 Yükledim Harddiski Görmüyor

bilgisayarıma windows 7 yükledim sorunsuzca yuklendi fakat c ve d olmak suretiyle 2 parça durağan(durgun) disk vardı c hala var fakat d yok acaba iyi mi getirebilirim içinde de bilgilerim var kısaca kaybolmaması lazım destek olursanız sevinirim.

Normalde kurulumdan sonrasında sistemi ilk yendiden başlattığınızda D diskinizinde gözükmesi gerekir. Yinede gözükmüyorsa Bilgisayarım simgesini sağ tıklayın yönetten disk yönetimine girip orada göreceğiniz C haricindeki diskiniz (aslen D dir sadece sürücü harfi atanmamıştır) sağ tıklayıp sürücü harfi ata seçeneğinden harf atayın gözükecektir. Şu an win 7 kullanmadığım içim ingilizce olarak yazmadım, birazcık ingilizce biliyorsanız aslına bakarsan siz yapabilirsiniz. Windows 7 de nedense bu şekilde bir mesele çıkmaktadır sadece anlattığım şekilde mesele çözülmektedir. öteki problemi ise gelişmiş sistem ayarları gelişmiş-düzenle seçeneğinden yada msconfig komutunu kullanarak oluşturulan pencereden yapabilirsiniz.

Bilgisayarım,yönet,ordanda disk yönetiminde hardsiskleri görebilirsin.ordan yeni bölümünden harddiskleri bilgisayarımdan görecek şekilkde ayarlayabilirsin.

Win 7 Kurarken Harddiski Görmüyor

bilgisayar mavi ekran hatası verdi ve açılmıyor. Bende format atmak ıstedım, önyükleme yapıyor buraya kadar herşey iyi, yalnız harddiski biçimlendirme-bölme yerıne ulaştığında yalnız sistem için ayrılmış olan 100-120 mb’lık yeri görüyor. Kısacası format atamıyorum.
Yardımlarınızı temenni ediyorum dostlar…

Yeni bölüm oluştur yada create’de bakalım hdd’yi görücek mi? 100 mb’lık sistem oluşturmayı görüyorda harddiskin öteki kısmını niye görmesin. Kim bilir mesele ram dedir. Eğer ram arızalı bozuk ise bu hata meydana gelebilir. Rami değiştirmeni tavsiye ederim.

Windows 7 Hdd’yi Görmüyor, Kurulum Yapamıyorum

windowsun yanında ubuntuda kurdum. Fakat yanlışlıkla windowsu sildim. Yine yüklemek için windows 7 64 bit dvdyi laptopa takıp yüklemek istedim. Fakat dvd hddleri görmemeye başladı.Birazcık araştırmam sonucu sata driverı tanıtarak yada biosta native mode ayarlarında değişim yaparak çözüldüğünü gördüm. Ben biosta o bahsedilen yeri göremedim, inanırım iyi inceledim o bölüm yok.

Sata driver yüklemeye çalışıyorum hatta driverı buldum fakat bir türlü yükleyip tanıtamadım. Bana driver mevzusunda destek olabilrmisiniz? Ya da bu hddleri göstermenin başka yolu varmı? Windows 7’yi bir halde kurmam gerekiyor.

ekran görüntüleriyle anlatmaya çalışacağım sadece işlemleri sanal makina üstünde yapacağım için sizinkinden birazcık değişik olabilir sadece temelde aynı.

Ilk olarak Ubuntu üstündeki tüm verilerinizi yedekleyiniz. Peşinden Ubuntu kurulum medyanızı boot ederek çalıştırın, yalnız başlangıçta size sorduğunda “Ubuntu’yu kurmadan dene” seçeneğini seçerek Ubuntuyu kurmadan çalıştırınız.

Masaüstü ekranına erişince Sistem>Yönetim>Gparted Bölümleme Düzenleyicisi’ni çalıştırınız. Peşinden buna benzer bir ekranla karşılaşacaksınız yalnız sizdeki verdiğiniz ekran görüntüsündeki benzer biçimde olacak.


Arşiviniz dışındaki tüm bölümleri sileceğiz, bunun için en baştan başlayın ve bölümün üstüne gelip sağ tıklayın ve sil diyerek işlemi gerçekleştirin.

Bu işlemi sileceğiniz tüm bölümler için arka arkaya uygulayın, bir hata yapmış olursanız korkmanıza gerek yok pencerenin üst bölümünde “Aygıt” menüsünün altında bulunan onay butonunu tıklamadığınız sürece yaptığınız işlem yalnızca hafızaya alınır.

Tüm bölümleri sildikten sonrasında onaylayarak uygulamayı ihmal etmeyin. Uyguladıktan sonrasında tekrardan bölümlemeyi buradan yapabiliriz yada Windows 7 yi kurarken yapabilirsiniz. Burada yapabileceğiniz işlem için ben bir örnek vereyim.

Silmiş olduğunuz bölümler bu şekilde gözükecekler;

Ayrılmamış olarak görünen bölümün üstünde sağ tıklayın ve Yeni seçeneğini seçin. Karşınıza bu şekilde bir ekran gelecek. Bundan sonrası oldukça rahat.

Diski gösteren beyaz şeriti iki taraftan çekiştirebilirsiniz sadece kırılgan olarak ayarlama yapmanız birazcık zor olsa gerek. En iyisi ona asla dokunmadan Yeni boyut (MiB) kıymetini belirleyin mesela ilk sırada NTFS disk bölümünüz olmalı bunun için o değere 150528 benzer biçimde bir kıymet girmelisiniz (147 GB’a denk gelir). Oluşturma Tipi birincil olsun, Dosya sistemi NTFS olsun son olarak Eklebutonuna tıklayın. Bölümünüz görsel olarak oluşmuş olacak. Öteki ayrılmamış alanlarıda uygun şekilde biçimlendirebilirsiniz. Takas alanı için Oluşturma Tipini Genişletilmiş Bölüm olarak seçebilirsiniz. Ek olarak takas alanı için 1024 MiB(1GB) kafi gelecektir düşüncesindeyim.

Ek olarak tekrardan oluşturma esnasında size değiştirmenizi söylediğim dışındakilere takılmayın, mesela ikinci oluşturacağınız disk bölümünde Ilkin Gelen Özgür Alan (MiB) kısmı ilkindeki benzer biçimde “1” olmayacaktır ne olduysa aynen kalsın

Gene karışık benzer biçimde gelebilir sadece uygulamaya başlayınca zorlanmayacağınıza inanırım. Haydi kolay gelsin aman he yaptığınız işlemleri onaylamayı ihmal etmeyin en başa dönersiniz sonrasında

GParted’in bizzat CD/USB si var. (oldukça tavsiye etmişimdir fakat asla denemedim)
http://gparted.sourceforge.net/livecd.php

Ek olarak Parted Magic’de te GParted vardır.
Lakin bunda da USB kurulur mu? (bir ara kuruluyordu hybrid iso vakasından dolayı) şimdi göremedim, cd/dvd demişler.
http://partedmagic.com/doku.php?id=downloads

Win7 Format Atarken HDD’yi Görmüyor

Dostlar dün gece pcye format atmak için Zamundadan bi Win7 kalıbı indirdim( daha öncede ordan indirmiştim) Ubs’ye attım falan kurulum güzel başladı.Kurulum tamamlandı 10dan geri saydı tekrardan başladı fakat kurulumu baştan aldı yeniden İnstall Windows geldi bende yarıda kestim.Sonrasında yeniden format atmaya çalışıncadaHdd’yi görmedi.

Bios’tan Achi olan kısmı Ide yaptım başka win7 indirip denedim olmadı.Bende son olarak Ubuntu kurdum şuan ubuntu var.TEkrar denedim azca ilkin formatlamayı gene olmadı.

Ne yapmalıyım iyi mi halledebilirim?

Usbye Win7 usb tool ile atıyorum acaba başka şekildemi atmalıyım?

hirens usb ye kurup çalıştır içersinde mini xp mini 98 var onları deneyıp hdd gorunuyormu bir bak
içersinde bir cok vasıta var işe yarayını bulursun birazcık kurcala. hdd repair uygulamalrı vardır çözebilir problemi.
http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk

yada eğer bu olmaz ise:

Zamanında aynı sorun benim başımada geldi yalnız endişelenecek bi durum yok mac osx kurmaya çalışıyordum extended journal olarak biçimlendirdiğim diskler sonrasında yüklemeyi iptal edince windows tarafınca görülmedi bunun üstüne bende şöyleki yaptım kısaca sen de bu şekilde yaparsın iyi olur herhangi bir live cd destekli linux dağıtımını live cd modunda aç(ubuntu önerilir) sonrasında disk utility benzer biçimde bişey olsa gerek burdan tüm diskleri fat yada var ise ntfs olarak biçimlendir hatta yalnız silsen de olabilir sonrasında live cd modunu kapat ve aynen win 7 ile devam et bunun işe yaraması lazım.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

2012 Geçerli DNS Adresleri, Güncel DNS Numaraları

2012 Geçerli DNS Adresleri, Güncel DNS Numaraları 2012 Güncel Dns Adresleri  2012 Yılı Güncel Dns …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno