Ana Sayfa / internet / Windows 8 açılışındaki sesi açmak, kapatmak ve değiştirmek için

Windows 8 açılışındaki sesi açmak, kapatmak ve değiştirmek için

Windows 7 ve daha önceki versiyonlarda bilgisayar açılışında çıkan sesler default olarak Windows 8 de kapalı. Fakat bazıları bu sesi duymak isteyebilir. Bu özelliği kontrol paneli ile açabilirsiniz.

Ayrıca açılışda çıkan sesi değiştirmek de mümkün. Windows 8 ve Windows 7 deki system 32 klasöründe yer alan imageres.dll  isimli dosyayı düzenleyerek bu işi yapabilirsiniz. Fakat bunun için bir editör programı gerekli. Bu dosyayı düzenleyecek bilgisi olmayan sıradan kullanıcılar ise aşağıdaki linkten indirebilecekleri program ile bu işi kısayoldan yapabilirler. Programın ismi Sound Changer.

Download Startup Sound Changer

Öncelikle masaüstüne sağ tıklayıp açılan menüden  kişiselleştir seçeneğine tıklayın. Buradan Ses linkine tıklayın. Ses diyalog penceresi açılacaktır. Üstte bulunan sekmelerden Ses Efekti yazan sekmeye tıklayın.

Yukarıda resmi gözüken ses efekti penceresinde ” Windows Başlangıç sesini çal” kutucuğunu işaretleyerek windowsun başlangıçta açılış müziğini çalmasını sağlayabilirsiniz.

Yine buradan açılışta çıkan sesleri değiştirebilirsiniz. Eğer burada yer alan ses çeşitleri dışında kendi ses dosyanızı kullanmak isterseniz   Seven Sound Creator  isimli programı indirerek bu işi kolayca halledebilirsiniz.

Bu habere de bakabilirisiniz

Windows 8 ve 7’de Tema Nasıl Yüklenir?

Bunlar arasında en iyi olanı UxStyle programıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno