Normalde Windows işletim sistemi Windows 8’den itibaren yalnızca Microsoft şirketi tarafınca üretilen resmi temaların yüklenmesine izin veriyor ve diğerlerini kabul etmiyor. Fakat bazı parasız programlar yardımıyla bu engeli aşabilir ve harici güzel temalar yükleyebilirsiniz.

Bunlar içinde en iyi olanı UxStyle programıdır.

UxStyle İndir (Parasız)

Yukarıdaki bağlantıya tıklayınca oluşturulan sayfanın aşağı kısmında Windows 7 ve Windows 8 için indirme bağlantıları verilmiştir. İndireceğiniz zip dosyasının içindeki kurulum dosyalarını masaüstüne çıkartın. İçinde hem 32-bit hem de 64-bit versiyonu bulunuyor. Sizin bilgisayarınız hangisiyse ona nazaran çift tıklayarak uygun olanı bilgisayara yükleyin. Kurulum tamamlanınca bilgisayarı tekrardan başlatın.

Microsoft’un sunmuş olduğu temalar dışındaki en kaliteli ve en güzel temaları çoğu zaman Deviant Art sitesi yapıyor. Aşağıda Windows 8, 7 ve Vista kategorileri için Deviant Art tema bağlantıları verilmiştir. Temaları dolaşın ve beğendiğinizi bilgisayara indirin.

İndireceğiniz tema dosyaları .rar uzantılı olacak ve bu tarz şeyleri WinRAR yada 7-Zip şeklinde arşiv programlarıyla açabilirsiniz.

Temaları yükleme

Temalar aşağıdaki klasörde tutulur:

C:WindowsResourcesThemes

Each theme özgü its own subfolder here. To install a new theme, just drop its files into the Themes folder. The .theme files should be in the root of the folder.

Burada her temanın kendi isminde alt klasörü bulunur. Herhangi bir temayı yüklemek için, temanın dosyalarını bu klasöre atın. Fakat “.theme” isminde tema dosyası Themes klasörünün içinde olmalı. Aşağıdaki resimde bu dosyayı ve öteki tema klasörünü görebilirsiniz. Örnek olarak maverick isminde tema kullanılmıştır.

Bazı temaların muntazam emek vermesi için sizden hususi bazı font dosyaları ve ikonları yüklemeniz istenebilir. Temayı indirdiğiniz sayfada yada indirilen dosyanın içindeki Benioku.txt (Readme.txt) isminde metin dosyasında bu şeklinde şeyler belirtilir. Bu dosyayı okuyup gerekeni yapınız.

Eğer sizden kurulum dosyasının içindeki bir fontu yüklemenizi istiyorsa, bir tek font dosyasını (.ttf formatındaki dosya) aşağıdaki klasörün içine atmanız kafi olacaktır:

C:WindowsFonts

Temayı yükledikten sonrasında .theme uzantılı dosyaya çift tıklayın. Böylece bu tema yüklenmiş olacak ve otomatikman temanız bu tema yapılacak. Artık temalar ekranına ulaşınca bu yeni yüklenen temayı da listede görmüş olacaksınız.

Yeni yüklenen maverick teması tıpkı aşağıdaki şeklinde görünüyor.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE