Ana Sayfa / internet / Windows Nasıl Onarılır Resimli (Win7 XP Vista)

Windows Nasıl Onarılır Resimli (Win7 XP Vista)

Windows Nasıl Onarılır Resimli (Win7 XP Vista)

Windows 7’yi Onarma

Microsoft, fazladan bir araca gereksinim duyulmadan kolayca onarım yapılabilmesi için Windows 7′de kullanıcılara “sistem kurtarma seçenekleri” (System Recovery Options) sunuyor. Bu araçlar Windows 7′nin kurulumu esnasında bilgisayarınıza yükleniyor.

Windows 7 “Gelişmiş Ön Yükleme Seçenekleri” (Advanced Boot Options) menüsüne erişmek için, bilgisayarınızı açmanız ve Windows başlamadan ilkin F8 tuşuna basmanız gerekiyor. Sistem kurtarma seçeneklerine girmek için kalvyeden “Bilgisayarınızı Onarın” (Repair Your Computer) seçeneğine gelip “enter”a basın. Sistem kurtarma seçeneklerinde 5 vasıta bulunuyor.

Startup Repair: Windows ‘un doğru bir halde başlamasına engel olabilecek sorunları (tamamlanmamış ya da hasarlı sistem dosyaları benzer biçimde ) çözmek için kullanılır. Startup Repair sorunları saptamak için bilgisayarınızı tarar ve sistemin doğru açılmasını sağlamak için sorunlari düzeltmeye çalışır:

System Restore: Bilgisayardaki sistem dosyalarının, daha ilkin yedeği alınmış sistem dosyalarıyla değiştirilmesi / yenilenmesi için kullanılır. Ssytem Restore email, dökümanlar ya da fotoğralarınız benzer biçimde kişisel belgelerinize müdahele etmeden bilgisayarınızdaki sistem değişikliklerini geri almanızı elde eden bir araçtır.

System Image Recovery: Bu aracı kullanabilmek için daha evvelinde bir sistem imajı almış olmanız gerekiyor. Sistem imajı, içinde Windows, programlar; fotoğraf, müzik, döküman benzer biçimde kullanıcı bilgilerinin bulunmuş olduğu kişiselleştirilmiş bir yedekleme bölümüdür.

Windows Memory Diagnostic Tool: Bilgisayarınızın belleğindeki hataları bulmak için tarama yapar.

Command Prompt: İleri düzeydeki kullanıcılar “Komut istemi”ni, kurtarma ile ilgili işlemleri gerçekleştirmek için kullanılabilir. Ek olarak komut istemi içinde çeşitli komut satırı araçları kullanılarak tanılama (diagnose) yapılabilir ve problemler çözülebilir.

Sorununuza uygun Aracı seçerek Windows 7′yi onarmaya başlayabilirsiniz.

Windows Xp Nasıl Onarılır [Resimli Anlatım]

Windows xp nin bir çok süre bazı hatalar yada donanım değişikliği sebeplerden çöktüğünü biliyoruz. İste format atmadan xp’yi iyi mi onaracağımızı bugun anlatıyorum.

1.Adımda CD ‘yi boot ediyoruz.

2.Isminde enter basıyoruz. ve devam diyoruz.

[IMG]2.Isminde enter basıyoruz. ve devam diyoruz.[/IMG]

3.adımda F8 ile sözleşmeyi kabul ediyoruz.

4. Adımda ise son olarak R tuşuna basmamız kafi burda dosyalar kopyalandıktan sonrasında, sistemi restart edecektir.

5. Bilgisayarınıza dosyalar kopyalandıktan sonrasında tekrardan başlamış olacak.

Sisteminiz gene grafikli kurulum ekranına geçecek ve kurulum bittikten sonrasında sisteminizde hiçbir ayarı kaybetmeden sisteminiz sorunsuz olarak açılacaktır.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

WordPress blog sitesi için soru-cevap eklentisi

Question and Answer Sites

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
Copied!