Ana Sayfa / internet / Windows’ta Aynı (Kopya) Dosyaları Bulma ve Toplu Silme

Windows’ta Aynı (Kopya) Dosyaları Bulma ve Toplu Silme

Neredeyse her bilgisayarda bilhassa de durağan(durgun) disk alanı büyük olan sistemlerde zaman içinde birbirinin aynısı olan çift dosyalar birikir. Bu gereksiz kopya dosyalar hem disk alanını boş yere işgal eder hem de kafa karışıklığı (karmaşıklık) yaratır.

Durağan(durgun) diskte boş alan açmak için ve bilgisayarı daha temiz, tertipli ve organize bir hale getirmek için aynı dosyaları silen programlardan faydalanabilirsiniz. Bu programlar çoğu zaman kolay, kullanımı kolay ve parasız olur. Bu yazıda sizlere dupeGuru programını öneriyorum.

dupeGuru

Tamamen parasız olan bu programın 3 değişik versiyonu bulunuyor. dupeGuru Music Edition adından da anlaşılacağı üzre, kopya müzik dosyalarını bulmak ve silmek için hususi olarak tasarlanmıştır. dupeGuru Pictures sürümü ise isminden de kolaylıkla anlayacağınız benzer biçimde, birbirinin aynısı olan fotoğraf dosyalarını bulmak ve temizlemek için üretilmiştir.

Mesela aynı şarkıdan iki müzik dosyası bulunca, bu dosyaların bit oranı değişik bile olsa, kopya olduklarını anlayıp kopyasını siliyor. Aynı şekilde bir resmin kopyası döndürülmüş, hafifçe düzenlenmiş ve tekrardan boyutlandırılmış olsa bile tespit edip temizleyebiliyor. Bundan dolayı dupeGuru programının kullandığı “fuzzy match” adlı algoritma yardımıyla tamamen aynı olmayan fakat fazlaca büyük oranda aynı olan dosyaları bile kolaylıkla bulabiliyor.

Bu programın kurulum dosyası temizdir ve hiçbir reklam yazılımı yada fazladan bir vasıta çubuğu falan içermez. Programın arayüzü oldukça kolay ve kullanımı kolay.

Programı çalıştırdıktan sonrasında tarama yapacağınız sürücüyü seçin ve Scan butonuna tıklayın. Bir süre sonrasında kopya dosyalar sıralama halinde gösterilecek. Arzu ettiğiniz kopya dosyayı seçip silebilir yada çift tıklayarak açıp denetim ettikten sonrasında silebilirsiniz.

dupeGuru İndir (64-Bit ve 32-Bit Uyumlu Versiyonu  Windows 7/8/10 İçin)

dupeGuru İndir (Yalnız 32-Bit Uyumlu Versiyonu  Windows XP İçin)

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

En kolay program yapma programı, portable program yazma

En kolay program yapma programı, portable program yazma  Fazlaca Kolay Program Yazmak + Resimli Ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno