Ana Sayfa / bakan / Yalçın Topçu kimdir

Yalçın Topçu kimdir

Yalçın Topçu kimdir, Büyük Birlik Partisi eski genel başkanı. 27 Ağustos 2015 tarihinde 63. hükümette Kültür ve Gezim Bakanı olarak göreve getirildi.

Yalçın Topçu, 1957 senesinde Ardahan‘da dünyaya gelmiştir.

Yalçın Topçu, 7 Temmuz 1992 tarihinde Muhsin Yazıcıoğlu‘nun da içinde yer almış olduğu 6 şahıs ile beraber MÇP’den çekilme ederek Büyük Birlik Partisi kurucuları içinde yer aldı ve Ankara kurucu il başkanlığı görevini 1995 yılına kadar yapmış oldu.

1996 senesinde memuriyet hayatına döndü ve 11 yıl Başbakanlıkr Müşavirliğinde çalıştı, 2007 senesinde işletme müdür yardımcısı olarak memuriyet hayatından emekli oldu.

19 Ağustos 2007 tarihinde Büyük Birlik Partisinin 3. Muhteşem Kongrede Muhsin Yazıcıoğlu‘nun daveti üstüne katılmış olduğu Büyük Birlik Partisi genel sekreteri seçildi.

25 Mart 2009 günü genel başkan Muhsin Yazıcıoğlu‘nun helikopter kazasında yaşamını kaybetmesi üstüne meydana getirilen 24 Mayıs 2009 tarihindeki 4. Muhteşem Kongrede 507 oy alarak partinin yeni genel başkanı oldu.

Yalçın Topçu, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünün peşinden 24 Mayıs 2009 – 12 Haziran 2011 tarihleri içinde Büyük Birlik Partisi genel başkanlığı görevini yapmış oldu.

12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimlerinde alınan netice üstüne yaptüyük Birlik Partisi genel başkanlığı görevini bıraktı. 3 Şubat 2014 tarihinde, bir dönem genel başkanlık yapmış olduğu Büyük Birlik Partisi’nden çekilme etti.

Yalçın Topçu, 27 Ağustos 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun açıklamış olduğu 63. Hükümet bakanları sıralamasında bağımsız kontenjandan Kültür ve Gezim Bakanı olarak yayınlandı. Aynı gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca yeni kabine onaylandı.

Yalçın Topçu, 7 Haziran 2015 seçimleri sonrasında bir koalisyon hükümeti kurulmadığı için, Anayasa’nın 116. Maddesi gereğince TBMM seçimlerini yenileme sonucu gereğince 24 Ağustos 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca Anayasa’nın 114. maddesine gore Ahmet Davutoğlu‘na Bakanlar Kurulu’nu kurma görevini verdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun oluşturmak zorunda olduğu geçici Bakanlar Kurulu kabinesi içinde oldu.

Yalçın Topçu, Kültür ve Gezim Bakanı görevini eski bakan Ömer Çelik‘den 28 Ağustos 2015 tarihinde devraldı.

Yalçın Topçu kimdir

    Bakan

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ekrem Pakdemirli kimdir

Ekrem Pakdemirli kimdir, Türk siyasi hayatının önemli isimleri arasında yer almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno