Ana Sayfa / dizi oyuncusu / Yeliz Tozan kimdir

Yeliz Tozan kimdir

Yeliz Tozan kimdir, Yeliz Tozan, 13 Kasım 1977 tarihinde istanbul’da dünyaya gelmiştir. Kız kardeşi Yeşim Tozan da oyuncudur. 1994 senesinde girmiş olduğu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana sanat Dalından 1998 senesinde mezun oldu. 2 yıl klasik bale ve ritmik jimnastik eğitimi aldı. İstanbul Devlet Opera ve Balesi çocuk ve gençlik korosunda Yücel Elmas ve Renato Palumbo’dan 5 yıl solfej ve şan eğitimi aldı.

Yeliz Tozan, 1986 – 1994 yılları arasa Ve Balesinde tiyatro oyunculuğu da icra eden Yeliz Tozan, “Neşeli Günler”, “Nabucco”, “Maskeli Balo”, Uyuyan Güzel”, “Palyaço”, “Venedik Taciri”, “Bir Opera Yapalım”, “Paris Yaşamı”, Teneke Şövalyeler”, “Karmakarışık” benzer biçimde çeşitli müzikal ve operalarda vazife yapmış oldu.

1998 senesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatrolarında vazife almaya başladı. 2008 senesinde ayrıldı. “Yaprak Dökümü” ve “Kiralık Konak” son oyunları arasındadır.

Yeliz Tozan, Afife Jale ödül töreni için hazırlanan kısa filmimizde Sabiha Gökçen”in yaşamını canlandırdı.

“RENAULT”, “Popcorn” ve “Rinso” reklamlarında oynadı.

Yeliz Tozan, 2002 senesinde evliliğe ilk adımını attı ve Yeliz Tozan Uysal oldu.

1993 senesinde “Süper Baba” dizisinde Zeynep Aksu karakterini rollendirirken konservatuarı kazanınca dlmış yerine Luk Erbulak devam etmiştir. 1993-1997 yılları aralığında senaristliğini Yavuz Turgul ve Sulhi Dölek‘in yazdığı, yönetmenliğini Osman Imtihan, Tunca Yönder, Orhan Oğuz ve Kartal Tibet‘in yapmış olduğu “Süper Baba” dizisinde başrolde olarak Şevket Altuğ, Sümer Tilmaç, Luk Erbulak, Jülide Kaide, Şevval Sam, Bennu Yıldırımlar, İsmet Ay, Metin Çekmez, Nihat Nikerel, Musa Uzunlar, Bican Günalan, Suna Pekuysal, Ayşegül Ünsal, Kürşat Alnıaçık, Kenan Işık benzer biçimde oyuncularla beraber oynamıştır.

1999 senesinde Ferzan Özpetek‘in yönettiği “Harem Suare” filmimizde Marie Gillain (Safiye), Alex Descas, Lucia Bosé, Valeria Golino, Serra Yılmaz, Haluk Bilginer, Pelin Batu, Nilüfer Açıkalın, Ayla Algan, Cansel Elçin, Selda Özer, Başak Köklükaya ile birlikte rol aldı.

2000 senesinde yönetmenliğini Ömer Kavur‘un yapmış olduğu ve müziklerini Cahit Berkay‘ın hazırladığı “Melekler Evi” filmimizde Talat Bulut, Hande Ataizi, Aytaç Arman, Arslan Kacar, Haldun Boysan, Yeliz Tozan, Macit Koper, Tarık Papuççuoğlu birlikte oynamıştır.

2008 senesinde “Işyar Muzaffer” dizisinde Ferdi Tayfur, Billur Yazgan, Sevil Üstekin, Aykut Oray ile birlikte oynarken Ferdi Tayfur‘un kızı Bahar Mutlu karakterini canlandırdı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 – Yağmurlarda Yıkansam (Beyazperde Filmi)
2014 – Bana Adını Sor (Beyazperde Filmi)
2013 – Osmanlı Tokadı (TV Dizisi)
2008 – Işyar Muzaffer (Bahar Mutlu) (TV Dizisi)
2003 – Serseri Aşıklar (Naz) (TV Dizisi)
2002 – Yıldız Karayel (TV Dizisi)
2000 – Üzgünüm Leyla (Neslihan) (TV Dizisi)
2000 – Çilekli Pasta (Nihan) (Beyazperde Filmi)
2000 – Melekler Evi (Zeliha Taşçı) (Beyazperde Filmi)
1999 – Harem Suare (Durüşehvar) (Beyazperde Filmi)
1999 – Kurt Kapanı (TV Dizisi)
1998 – İki Dost (Sevim) (TV Dizisi)
1998 – Mavi Düşler (TV Dizisi)
1995 – Mirasyediler (Yeliz) (TV Dizisi)
1993 – Süper Baba (Zeynep Aksu) (TV Dizisi)
1991 – Yarına Gülümsemek (Bahar) (TV Dizisi)
1990 – Güleryüz Ailesi (Selin) (TV Dizisi)
1989 – Geçmiş Bahar Mimozaları (Efser) (TV Dizisi)
1988 – Yusufçuk (Ayşe) (TV Dizisi)
1988 – Bir Tren Yolculuğu (TV Filmi)
1987 – Geyikler, Annem ve Almanya (Nigar) (Beyazperde Filmi)

Yeliz Tozan kimdir

    Dizi Oyuncusu, Tiyatro Oyuncusu

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Mert Kılıç kimdir

Mert Kılıç kimdir, 2010 – 2014 yılları arasında “Şefkat Tepe” dizisinde oynadığı rolü ile tanınır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno