Ana Sayfa / ekonomist / Yiğit Bulut kimdir

Yiğit Bulut kimdir

Yiğit Bulut kimdir, Finans analisti, bankacı, köşe yazarı ve sunucudur.Yiğit Bulut, 1972 senesinde Edirne’nin Keşan ilçesinde dünyaya gelmiştir. Babası Hakkaniyet Partisi’nden 1977 senesinde Edirne milletvekili seçilen Mustafa Bulut’tur.

Orta eğitimini Galatasaray Lisesinde tamamladı ve Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümünden mezun oldu. Paris’teki Sorbonne Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmış oldu.

Kanal 6, Kanal E, CNN Türk’te iktisat yorumculuğu ve Köktencilik, Vatan ve Referans gazetelerinde köşe yazarlığı da meydana getiren Yiğit Bulut, Yıldız Gazetesi’nde de köşe yazarlığı yapmış oldu. CNN Türk’te Parametre ve Finans Çözümleme programlarının yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmış oldu. Doğuş Üniversitesi’nde bir dönem öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

2009’da Habertürk TV’de “Sansürsüz” adlı münakaşa programını başlattı.
2010’da getirilmiş olduğu Habertürk TV Genel Gösterim Yönetmenliği görevine, 3 Ocak 2012 tarihinde Ciner Medya Grubu tarafınca son verildi.Hem de Gazete Habertürk’teki köşesinden yayınladığı yazıları da bitmiş oldu.

Bir süre sonrasında Yıldız Medya Grubu ile anlaştı ve 1 yılı aşkın bir süredir 24 TV Genel Gösterim Yönetmenliği g� Bulut , 13 Temmuz 2013 tarihinde yeni görevi sebebi ile bu görevinden ayrılmıştır.

Yiğit Bulut, 2013 yılının Temmuz ayında Başbakanlık Başdanışmanlığı’na atanmıştır.

İngilizce ve Fransızca bilen Yiğit Bulut, Aydın Doğan‘ın bacanağı olan eski bakanlardan Namık Kemal Zeybek’in kızı, Kanal D spikerlerinden Şule Zeybek ile 2 Şubat 2000 tarihinde evliliğe ilk adımını attı, 2010 senesinde boşandı. Ahmet (d.2007) isminde bir evlatları vardır.

Yiğit Bulut kimdir

    Ekonomist, Yazar

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Atilla Dorsay kimdir

Atilla Dorsay kimdir, Mimar, Sinema Eleştirmeni, Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno