Ana Sayfa / gazeteci / Yılmaz Özdil kimdir

Yılmaz Özdil kimdir

Yılmaz Özdil kimdir, Yılmaz Özdil, 1965 senesinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Babası Veli Özdil, anası Nadide Özdil’dir. Büyükbabası Süleyman bey zamanında Aksaray’dan İzmir’e göç etmiş. Yıldırım isminde bir abisi vardır.

İzmir Mustafa Kemal Atatürk Lisesi’nin arkasından Ege Üniversitesi Basın Gösterim Yüksek Okulu Gazetecilik bölümünden mezun olmuştur. 1985 senesinde üçüncü sınıftayken Üniversitenin hentbol takımında oynadı.

Gazetecilik mesleğine 1982 senesinde Yeni Yüzyıl gazetesinde muhabirlik yaparak başladı, sonrasında Yeni Yüzyıl’da gösterim yönetmeni oldu. 1994 senesinde Milliyet gazetesinde Yazı İşleri Müdürü oldu. 1995 senesinde Sabah gazetesine geçerek Yazı İşleri Müdürü oldu. 1999 senesinde Yıldız gazetesinin kuruluşunda yer aldı. Ondan sonra Sabah gazetesine döndü ve atv haber genel gösterim yönetmenliği görevlerinin üstlendi. Atv ve Sabah’a TMSF`nin el koyması üstüne çekilme etti, 12 Ağustos 2007’de yazar olarak Özgürlük’e geçti.

2008 senesinde Uğur Dündar‘ın sunmuş olduğu Yıldız Ana Haber bülteninin gösterim yönetmenliğini hayata geçirmeye başladı. Özgürlük’in üçüncü sayfasında yazmakta ve bununla birlikte Fanatik gazetesi çatısı altında spor yazarlığı da yapmaktadır.

Yılmaz Özdil, Üniversite 3. sınıftayken tanıştığı Hülya hanım ile 1989 yılından beri evli olup Pelin (d.1991) isminde bir kız evladı vardır.

Kitapları :
2011 – İsim, Kent, Hayvan
2012 – İsim, Kent, Nebat
2013 – Birlikte Yürüdük Biz Bu Yıllarda

Yılmaz Özdil kimdir

    Gazeteci, Yazar

 

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Atilla Dorsay kimdir

Atilla Dorsay kimdir, Mimar, Sinema Eleştirmeni, Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno