Ana Sayfa / Müzisyen / Yonca Lodi kimdir

Yonca Lodi kimdir

Yonca Lodi kimdir, Müzisyen, ses sanatçısı.

Yonca Lodi, 1974 senesinde İstanbul’da hayata merhaba dedi. Çocukluğunun büyük bölümünü Beşiktaş’ta geçiren sanatçı, ilk ve or. Lise yıllarında müzik ile uğraşmaya başladı. Okul orkestrasıyla çeşitli yarışma ve konserlere katıldı. Lise 2. sınıftayken müzik eğitimi almaya karar verdi ve Uygar Müzik Merkezi’nde eğitim almaya başladı. İki yıl süresince da İstanbul Devlet ve Opera Balesi solistlerinden Mine Mater ve Timur Selçuk‘tan şan, solfej ve armoni dersleri aldı.

1992 senesinde Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Opera Şan Kısmı’ne dereceyle girdi. Bu bölümde Yekta Kara, Selçuk Uraz şeklinde adlardan ders alma şansı elde etti. 1993 senesinde kenidisi şeklinde konservatuvar öğrencileri olan dostlarıyla beraber ustalaşmış müzik hayatına başladı. Bir taraftan da çeşitli reklam cıngılları ve değişik albümlerde vokal kayıtları yapmış oldu. Festivallerde ve yarışmalara katılan sanatçı, çeşitli gruplarda caz ve pop ağırlık repartuvarlar seslendirdi. 1996 senesinde “Asansör” adlı filmimizde, başrol oyuncularından Mustafa Uğurlu ile “Budur Abi” adlı parçayı seslendirdi.

1999 senesinde kendi adını taşıyan ilk albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. Yavuz Bingöl‘ün “Üşüdüm Birazcık” albümünde beraber seslendirdikleri “Aşar Gidersin” adlı türkü ile değişik türlerdeki başarısını gösterdi.

2001 senesinde “Aşkta ve Ayrılıkta” adlı albümünü piyasaya çıkardı. Albümde “Anlatma” ve “Büklüm Büklüm” şeklinde parçalar kısa sürede listebaşı oldu. Aynı albümde Sezen Aksu, Aysel Gürel ve Fuat Güner şeklinde isimlerle emek verme fırsatı bulmuştu. Albümde ek olarak Yunan sanatçı George Alkeos‘a ilişik olan “Anlatma” adlı parçayı da seslendirdi.

2007 yılına gelindiğinde sanatçının “Yolumu Bulurum” adını taşıyan albümü TMC etiketiyle müzikseverlerle buluştu. Yonca Lodi, bu albümde Melih Kibar ile beraber çalıştı.

Yonca Lodi kimdir

    Müzisyen, Ses Sanatçısı

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Erdal Erzincan kimdir

Erdal Erzincan kimdir, Halk müziği sanatçısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno