Yüsra Geyik kimdir, “Arka Sokaklar” dizisinde Özgür Ozan‘ın kızı rolündedir.

Yüsra Geyik, 21 Haziran 1990 tarihinde Samsun‘da dünyaya gelmiştir. İlkokul 1. sınıfı Samsun’da okuyup İstanbul‘a taşındılar. 2. sınıfa İstanbul Ataköy’deki 60.yıl Ataköy İlköğretim Okulu’nda başladı. 4. sınıftayken okullarına gelen bir tiyatro kursuyla tiyatro hayatına başladı. Sanat Tasarım Fakültesi mezunudur.

Ufak yaşlarda tiyatro eğitimi alarak birçok oyunda yer aldı. Bunlardan ilk oyunu Horozum adlı yapımdı. Sahnede fazlaca beğenilen Yüsra Geyik, Bakırköylü Sanatçılar Derneği (BASAD)’ da tiyatro oyunlarına katıldı. 2 yıl süresince rsleri yüzünden bırakmak mecburiyetinde bırakıldı.

Yüsra Geyik, 14 yaşlarında kayıt olduğu Tümay Özokur ajansına bağlı olarak iş koşturmacasındadır. İlk kaydolduğunda fazlaca geçmeden bir kısa film teklifi aldı. Adı “kin ve gül” olan bu filmimizde Ali Sürmeli ile oynadı fakat yayınlanmadı film. Sonrasında tek bölümlük bir dizide oynadı “Anlatsam roman olur” diye.

2005 senesinde Yumurcak TV’de sunuculuk yaparken çeşitli skeçlerde de rol aldı.

“Arka Sokaklar” dizisinde Özgür Ozan‘ın canlandırdığı beş çocuklu bir polis memurunun en büyük kızını oynadı. Arka Sokaklar dizisinin yönetmenliğini Orhan Oğuz yapmış oldu, başrollerde ise Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan, Uğur Pektaş, Alp Korkmaz, İlker İnanoğlu, Gamze Özçelik, Berk Oktay, Çağla Kubat oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2006 – 2015 – Arka Sokaklar (Zeliha Çoban) (TV Dizisi)
2005 – Yumurcak TV (Sunucu) (TV Dizisi)
2005 – Afacanlar Kampı (Sunucu) (TV Dizisi)
2004 – Yabancı Damat (Melis) (TV Dizisi)
2003 – Yaşam Bilgisi (Ceyda) (TV Dizisi)

Yüsra Geyik kimdir

    Dizi Oyuncusu

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE