Ana Sayfa / şarkıcı / Zara kimdir

Zara kimdir

Zara kimdir, Gerçek adı Sevinç Yılmaz olan Zara, 15 Ocak 1976 tarihinde İstanbul’da hayata merhaba dedi. Çocukluğu İstanbul Üsküdar’ da geçti. Aslen Adıyaman Kâhta’lıdır. Babasının adı Kemal; annesinin adı Hatice’dir. Oğlak burcu bayanı olan Zara’nın Bahar ve Mesut isminde kardeşleri var. İlkokulu Toplumsal Meskenler ilkokulu’nda okudu. Üsküdar Cumhuriyet Lisesinden mezun oldu. Yüksek eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Şan Eğitim Bölümünde tamamladı. Çocukluklarında “Neşecik” adı ile sekiz albüm çıkarmıştır. Hemen sonra adını “Sevinç Zara Yılmaz” Yaptırmıştır.

1991 senesinde Milliyet Gazetesi’nin açmış olduğu liseler arası Müzik ve Halk Oyunları yarışmasında “Türk Halk Müziği Kız Solist” branşında Türkiye birincisi oldu. Aynı yarışmaya 1993 senesinde yeniden katılarak yeniden birincilik kazanmıştır. 1996 senesinde TRT’nin açmış olduğu “Yetişmiş Ses Sanatçısı” imtihanını kazanarak “TRT Türk Halk Müziği Akitli Ses Sanatçısı” ünvanıyla göreve başladı.

1997 senesinde Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenen “Yunus Emre Müzikali”nde Yunus Emre‘nin sevilmiş olduğu kız Amber rolüyle ve solist olarak vazife aldı. Konservatuara başlamadan önceki yıllarda amatör olarak Türk Sanat Müziği, Batı Müziği tarzlarında birçok konser verdi.

1998 senesinde ilk albümü “AVUNTU” adlı albümü piyasaya sunuldu. Albümle Magazin Gazetecilerinin “Senenin Ümit Veren Hanım Sanatçısı” ödülüne layık görüldü.

Kral TV ve MGD şeklinde elit birçok organizasyonların ödülleri ile beraber, 4 yıl üst üste 2000/2001/2002/2003 en iyi Türk Halk Müziği Hanım Sanatçı Altın Kelebek ödüllerini aldı.

2007 senesinde kendi müzik şirketi “ZR Müzik”i kurdu.

2009 ile 2011 yılları aralığında Oktay Kaynarca ile beraber sundukları Salı Sefası adlı müzik-eğlence programı, tv8 kanalında iki sürem süresince yayınlanmıştır.

Zara müzikten değişik olarak ek olarak “Eylül Fırtınası” ve “Deli Yürek-Boomerang Cehennemi” isminde beyaz perde filmlerinde oyunculuğunu sergilemiştir.

TRT’de “Zamanı Geldi” isminde programın sunuculuğunu yapmış oldu. 2006 yılının Ramazan ayında ATV’de “Tanrı Misafiri” adlı sahur programında meşhur konukların evlerinden canlı olarak yayını gerçekleştirmiş oldu.

“Türkünü Söyle” isminde yarışmada jüri üyeliği yapmış oldu.

Zara, 2002 senesinde plakçı İskender Millet ile evlenip, 2007 senesinde boşandı.

Zara, 13 mart 2012 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın eski danışmanı Akif Beki ile evliliğe ilk adımını attı.

Albümleri :
1998 – Avuntu

2000 – Boyut
2002 – Konuk
2003 – Özlenenler
2005 – Zamanı Geldi
2005 – Bülbül-i Şeyda
2008 – Bahar
2011 –Gömü
2012 – ZARA&İstanbul Flamenko 5’lisi

Neşecik adı ile çıkan albümleri :
Canım Askerim – Acı Gerçekler
Gurbet (Ağla Sevgilim)
Alın Yazım – Çek Kara Tren (1991)
Acımasız Dünya (1991)
Garibim
Taptığım Tanrı Sevdiğim Sensin
Yaşamak Bu Değil
Eyvahlar Olsun (1986)

Filmleri :
2008 2009 – İpsiz Recep (Tv dizisi)
2003 – Gelin (Tv dizisi)
Eylül Fırtınası
2001 – Deli Yürek-Boomerang Cehennemi

Tv Proğramları :
2009-2011 – Salı Sefası – tv8
2006 – Tanrı Misafiri – atv
2005-2006 – Zamanı Geldi – TRT 1

Zara kimdir

müzisyen

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

İsmail Türüt kimdir

İsmail Türüt kimdir, İsmail Türüt, 8 Haziran 1965 tarihinde Rize, Ambarlık köyünde doğmuştur. Bir abisi ve bir erkek kardeşi ile bir kız kardeşi vardır. İlkokulu doğduğu köyde okudu. Annesi Hamdiye Tstafa Türüt, çay fabrikasında işçi idi. İlkokul çağında yaz aylarında Cimil Yaylasında çobanlık yapardı.

1979 yılında 14 yaşında iken İstanbul‘a geldi. İlk olarak Bahçelievler’de bir yakınının sahibi olduğu markette işe girdi. Bir yıl çalıştıktan sonra bu kez Bebek’te bir fırında çalışmaya devam etti. Bu arada da hem çalışıp hem de çay bahçelerinde, düğün salonlarında ve üçüncü sınıf gazinolarda uvertür olarak çıkmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno